Strona główna » O autorze i o blogu

O autorze i o blogu

Cześć,

Chcę Cię przekonać przekonać rozmawianie o o finansach osobistych, oszczędzaniu  i racjonalnym wydawaniu pieniędzy wcale nie musi być nudne.

Nazywam się Krzysztof Runiec i piszę o pieniądzach, choć tak naprawdę wierzę, że najlepsze rzeczy w życiu dostajemy za darmo. Może właśnie dlatego postanowiłem dzielić się w tym miejscu swoją wiedzą finansową. 

Pierwsze pieniądze zarobiłem w wieku dziesięciu lat. Pistolet na styropianowe kulki i metalowy kubek wystarczyły, by otworzyć na podwórku strzelnicę i na chwilę napełnić kieszenie drobniakami. Kiedy  dorosłem okazało się, że sprawa z pieniędzmi nie jest taka prosta jakby się dziesięciolatkowi mogło wydawać, a rozsądne gospodarowanie finansami  osobistymi wymaga rzetelnej wiedzy.

Skończyłem  studia ekonomiczne, przepracowałem w branży finansowej blisko dwadzieścia lat. Poświęciłem tysiące godzin na rozmowy o budżetach domowych, lokatach, kredytach, funduszach inwestycyjnych, ubezpieczeniach, transakcjach walutowych. Wciąż jednak mam przekonanie, że jestem na początku mojej drogi po świecie finansów. Dziś zapraszam Cię do przebycia części tej drogi razem.

Nie chcę  pełnić roli mentora, ale towarzysza, który wspólnie z Tobą odkrywa świat. Tak samo jak Ty potrzebuję  wciąż uczyć się  zarządzania swoimi pieniędzmi. Wciąż zdąża mi się podejmować złe decyzję i co miesiąc zmagam się z rachunkami do płacenia. Nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania i nie mam uniwersalnych recept na każdy problem związany z pieniędzmi.

Nie jestem również doradcą finansowym. Treści, które udostępniam na tej stronie  są jedynie moją opinią i nie  w żadnym wypadku stanowią “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne robisz to sam, na własny rachunek i na własną odpowiedzialność.

Co znajdziesz na blogu :
  • Konkretne porady jak okiełznać domowe finanse.
  • Wiedzę na temat oszczędzania i radzenia sobie z zadłużeniem.
  • Opinie i zestaw dobrych praktyk dotyczących zarządzania finansami osobistymi.
  • Informacje na temat interesujących produktów finansowych.

Postaram się również razem z Tobą znaleźć odpowiedź na pytania:

  • Jak i dlaczego pieniądze uciekają z portfela?
  • Jak podejmować ważne decyzję finansowe?
  • Jak osiągnąć finansowe bezpieczeństwo?
  • Jak zaplanować swoją finansową przyszłość?
Zasady i wartości,

Moją ambicją jest aby treści, które znajdziesz na tej stronie były zgodne z kilkoma ważnymi wartościami:

Rzetelność – jako główną misję bloga stawiam przed sobą zadanie dostarczenie rzetelnej wiedzy dotyczącej finansów. Wszystkie  treści zamieszczone na blogu zostały przeze mnie sprawdzone z należytą starannością.  Nie oznacza to jednak, że jestem wolny od błędów pomyłek, ani tego, że chcę występować z pozycji autorytetu. Jeśli znajdziesz nieścisłość lub zwyczajnie masz inną oponię proszę napisz mi o tym. Twoje opinie pozwolą uczynić to miejsce lepszym. 

Niezależność – staram się aby dostarczane przeze mnie treści były na tyle, na ile to możliwe obiektywne. Nie polecam rozwiązań, których sam nie uważam za dobre. Jeśli w przyszłości pojawią się treści realizowane we współpracy z markami zostaną one wyraźnie oznaczone.

Użyteczność i prostota – moją ambicją jest dostarczanie wartościowych, praktycznych treści. Chcę opowiadać o finansach przystępnym językiem. Czasem będę opowiadał o rzeczach bardzo podstawowych. Dlatego nie przejmuj się jeśli trafisz na zagadnienia dla ciebie proste i oczywiste. Postaram się zaskoczyć Cię w kolejnym wpisie i dostarczę listę lektur uzupełniających. 

Otwartość – chciałbym, aby ten blog był dobrym miejscem dla Ciebie. Dlatego zachęcam Cię do kontaktu. Chętnie przyjmę każdą opinię i sugestie dotyczące tematyki strony. Z przyjemnością wysłucha twoich pytań jeśli tylko będę potrafił postaram się na nie odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania chętnie odpowiem. Bez skrępowania korzystaj z sekcji komentarze. Znajdziesz mnie również na Facebooku i Twitterze. Możesz również do mnie napisać maila.

Będę wdzięczny za każdą uwagę, każde pytanie, każdą chwilę Twojej życzliwej uwagi. Jeśli uznasz, że  informację, zechcesz mi powarzyć na dłużej, albo  uznasz moją pracę za wartościową i podzielisz się treścią że swoimi znajomymi będę naprawdę szczęśliwy. 

Kontakt:

Zapraszam do dołączenia do społeczności bloga na Facebooku. Możesz odwiedzić profil autora na Twitterze. Do Twojej dyspozycji pozostaje mój adres e-mail.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie facebook-4-128.ico   Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie twitter-4-128.ico    Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie email-14-128.ico

Zajrzyj również do mojej niepokornej czytelni. Miejsca, w którym piję miętową herbatę i szukam odpowiedzi, których nie znajdziesz na moim blogu.